Участие в конкурс

събота 23 януари 2021 - 03:35:00

Представяме ви картичките, с които нашето училище ще се включи в конкурса обявен от Община Троян за коледна картичка, която ще се участва в благотворителна разпродажба. Картичките са изработени от ученици от начален етап с помощта на образователния медиатор Илияна Петрова, която разнася по домовете им материали на хартиен носител, за да могат да се включат в обучението в електронна среда от разстояние, поради липса на електронно устройство. Пожелаваме късмет и очакваме награди!

Нека всички сме здрави и бъдем със семействата си на Коледа!

[ > ]

Дигитални умения на учениците от начален етап

петък 22 януари 2021 - 10:50:00

Учениците от клуба по интереси за допълнителни занимания по ключови дигитални умения в проект "Образование за утрешния ден", на практика показаха своите умения, като изработиха празнични календари за Новата 2021 година.

[ > ]

УЧЕНИЦИТЕ ОТ 5 ДО 12 КЛАС ЩЕ НОСЯТ ЗАЩИТНИ МАСКИ ИЛИ ШЛЕМОВЕ ПО ВРЕМЕ НА УЧЕБНИТЕ ЧАСОВЕ

сряда 20 януари 2021 - 09:50:00

Министърът на образованието и науката издаде заповед, с която нарежда в учебните часове учениците от прогимназиален и гимназиален етап (от 5 до 12 клас включително) да носят лични предпазни средства за лице (защитна маска/защитен шлем). Както и досега продължава да е задължително поставянето на лични предпазни средства в общите части на училищата от ученици и учители.

В училищния двор учениците и учителите ще могат да са без маска/шлем, когато няма взаимодействие с друга паралелка. Изключения се допускат и за учителите на 1-4 клас, които преподават само в една паралелка и е възможно спазване на дистанция между тях и учениците. Допуска се учениците да бъдат без лични предпазни средства по време на изпитване, физически упражнения и др.

За учениците от 1-4 клас носенето на маска/шлем по време на учебен час и други занимания може да бъде задължително по решение на Педагогическия съвет или на преподаващия учител за всеки отделен час.

По време на учебен час, по преценка на учителите, както и във времето извън учебните часове, учениците ще могат да бъдат без лични предпазни средства за кратко време при широко отворени прозорци в класната стая или когато са в училищния двор.

Изключение от заповедта са учениците, които имат здравословни причини и по предписание на специалист не е препоръчително носенето на лични предпазни средства.

Haute couture 2020 - От котюр 2020

вторник 19 януари 2021 - 15:50:00

Cout01

Проект: Haute couture 2020 - От котюр 2020 - Висша мода 2020: Красивите багри на златната есен, претворени в рокли от листа - дело на малките модни дизайнери от групата за занимания по интереси "Обичам да се трудя".

Cout1

Cout2

Cout3

Cout4

Cout5

Cout6

Cout7

Cout8

Cout9

Международен ден без тютюнопушене

вторник 19 януари 2021 - 03:44:00

На 19 ноември отбелязваме Международен ден без тютюнопушене. Ученици от прогимназиален етап с помощта на г-жа Елена Иванова се постараха да направят интересни колажи по този повод. Тяхното мото беше: “Спри да пушиш! Помисли за себе си и останалите!”

Апликация с есени листа

понеделник 18 януари 2021 - 09:50:00

През есенния ден учениците от 5. клас развиха своето въображения, като създадоха апликации с есенни листа. Браво, на сръчните момичета!

Apl1

Apl2

Ден на народните будители

неделя 17 януари 2021 - 11:55:00

По случай Деня на народните будители, учениците от прогимназиален етап заедно със своята госпожа направиха специално табло. Проектът е “Народни будители” на групата по Занимания по интереси с ръководител г-жа Анита Енчевска

Bud1

Bud2

[ > ]

Защо да хапвам плод, мляко и мед

събота 16 януари 2021 - 11:55:00

Малките ученици на г-жа Галя Матова се включиха в детския конкурс за рисунка на Държавен фонд “Земеделие” - “Защо да хапвам плод, мляко и мед”.

Желаем успех на Наталия Сашева, Максим Матов и Жана Маркова!

Zast1

Zast2

Zast3

/html]

Спортът е здраве

петък 15 януари 2021 - 10:35:00

Спортът е здраве, възпитава толерантност и работа в екип.

Пореден ден заниманията на учениците следобед завършват с игра на народна топка. Но когато в отборите участват и госпожите емоциите са неописуеми.

Деца, бъдете здрави, уважавайте се и знайте, че ние сме ваши приятели!

Sport1

Sport2

Sport3

Sport4

Sport5

Нашата Монтесори градинка

четвъртък 14 януари 2021 - 09:30:00

Едно преживяване в класа "Монтесори"..

.Днес изследвахме пръстта, засяхме семена на спанак и се обучавахме за потребностите на растенията като вид. Децата ще имат възможност да проследят и участват в целия процес-от заравянето на семенцата, до хапването на вкусна спаначена супа, приготвена в стола на училището. Когато ученика класифицира своите впечатления и наблюдения в подредена структура, той развива своя интелект и потенциал, възможността да разсъждава, анализира, прави критичен избор и взима правилни решения.

Mont1

Mont2